Buradasınız: ANASAYFA / HABERLER / Gündem / “Astsubayların Özlük Hakları Konusunda İlerleme Sağladık”

“Astsubayların Özlük Hakları Konusunda İlerleme Sağladık”

“ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA İLERLEME SAĞLADIK” 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser, TEMAD’ın şu anda Türkiye’de yıldızı en çok parlayan sivil toplum kuruluşlarının başında geldiğini belirterek, “TEMAD olarak astsubayların mali, özlük ve diğer sorunlarının çözümü noktasında çok iyi bir yoldayız” dedi.
TEMAD olarak yürüttükleri çalışmaların gerek kamuoyunda, gerek siyaset çevresinde ve gerekse Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok ciddi ses getirerek, yankı bulduğunu özellikle ifade eden Keser, yaptıkları çalışmaların kısa sürede olgunlaşıp sonuçlanmasını beklediklerini bildirdi.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser, emekli astsubayların sorunlarını dile getirmek amacıyla Türkiye’de bulunan TEMAD şubelerini ziyaret ediyor. Bu ziyaretler kapsamında Keser dün yönetim kurulu üyeleri ile birlikte TEMAD Çorum Şubesi’ni ziyaret etti. TEMAD Şube Başkanı Ertan Karabıyık, yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, astsubayların sorunları masaya yatırıldı.
Ziyarette TEMAD Çorum Şube Başkanı Ertan Karabıyık ve dernek üyeleriyle bir süre görüşerek Çorum’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Ahmet Keser, dernek üyelerine TEMAD Genel Merkezi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, sorunları dinledi.
TEMAD’ın Türkiye’de yıldızı en çok parlayan sivil toplum kuruluşlarının başında geldiğini özellikle ifade eden Keser, bunun bir sonucu olarak kısa süre önce oluşturulan Türkiye Emekliler Platformu’nun dönem sözcülüğünün TEMAD olarak kendilerine verildiğini kaydetti.
TEMAD olarak yürüttükleri çalışmaların gerek kamuoyunda, gerek siyaset çevresinde ve gerekse Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çok ciddi ses getirerek, yankı bulduğunu özellikle ifade eden Keser, yaptıkları çalışmaların kısa sürede olgunlaşıp sonuçlanmasını beklediklerini bildirdi.
TEMAD olarak sürdürdükleri çalışmalar neticesinde son YAŞ toplantısında astsubayların istek ve taleplerinin belki de ilk kez masaya geldiğini anlatan TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser, “İstek ve taleplerimiz karşısında gerek hükümet, gerekse Türk Silahlı Kuvvetleri çok ciddi bir çalışma içerisine girdi. En geç 2013’te emeklilerin mali konulardaki taleplerini karşılamak konusunda yeni bir yasal düzenleme yapılmasını bekliyoruz. TEMAD olarak çok iyi bir yoldayız. Astsubayların yıllardır ötelenen, ertelenen birçok sorunu çözüme kavuşacak. Bu anlamda astsubaylar olarak kendi kimliğimize sahip çıkmak ve bilinçli olmak zorundayız” dedi.
TEMAD olarak 17 Ekim’i ‘Dünya Astsubaylar Günü’ olarak ilan ettiklerini de anlatan Ahmet Keser, “Bu konuda da çok ciddi çalışmalarımız var. Bunu yaparken dünyadaki tüm astsubayları ortak bir platformda toplamayı planlıyoruz. Eğer bunu başarırsak merkezi Türkiye olmak üzere uluslar arası düzeyde bir astsubaylar birliğini kurmuş olacağız. Bu konudaki başvuru ve yazışmalarımız devam ediyor” ifadesini kullandı.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden TEMAD Çorum Şube Başkanı Ertan Karabıyık ise 2003 yılında kurdukları derneklerinin bugün Çorum’un en güçlü ve etkin derneklerinden birisi haline geldiğini bildirdi.
Türkiye genelinde 90 şubesi bulunan TEMAD’ın astsubayların özlük ve sosyal hakları başta olmak üzere diğer haklarının yeniden düzenlenmesi konusunda çok ciddi bir uğraş verdiğini anlatan Karabıyık, verdikleri bu uğraştan dolayı Ahmet Keser ve genel merkez yöneticilerine teşekkür etti.

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Yıldızlı alanları doldurmalısınız *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>